***

grudzień 2013

Mikołaje na Lnianej

Maluchów na Lnianej odwiedziło trzech sympatycznych Mikołajów pan Mariusz, Artur i Paweł oraz Śnieżynka Nikola, którzy obdarowali nasze dzieci prezentami i słodyczami oraz miło spędzili czas na wspólnej zabawie. Jeszcze raz dziękujemy wspaniałym Mikołajom!

***

Bajkowy Świat

Nasze maluchy dzięki uprzejmości organizatorów mogły uczestniczyć w niezwykłym widowisku pt.: "Disney on Ice: Świat Fantazji". Z szeroko otwartymi oczami przyglądały się popisom kaskaderskim, wspaniałej jeździe na łyżwach i swoim ukochanym bohaterom z bajek.

***

Mikołajki z Amcorem

Jak co roku firma Amcor zorganizowała Mikołajki w teatrze Arlekin, na które zaprosiła także nasze maluchy. Dzieci obejrzały przedstawienie, spotkały się ze Św. Mikołajem prokurentem firmy Amcor, który wręczył im podarki. Za mile spędzony czas i mnóstwo radości dziękują Maluchy.

***

listopad 2013

***

Wystawa w ŁDK-u

Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Miszczak i wszystkich pracowników Firmy GlaxoSmithKline za zorganizowanie aukcji obrazów, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi. Wyrazy wdzięczności za okazane serce i duże zaangazowanie dla wszystkich uczestników aukcji przekazują maluchy, pracownicy i dyrekcja Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

~~~~

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników spotkania w dniu 23 listopada 2013 roku w ŁDK-u na wystawie prac naszych dzieci przekazują wychowankowie, pracownicy i dyrekcja Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

~~~~

Serdeczne podziękowania dla pracowników Łódzkiego Domu Kultury za udostępnienie pomieszczeń na wystawę prac naszych maluchów, możliwość obejrzenia filmu i życzliwe przyjęcie przekazują dzieci, pracownicy i dyrekcja Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

***

Dzień Życzliwości i Dobrej Wiadomości

21 listopada nasi podopieczni uczstniczyli w obchodach Dnia Życzliwości i Dobrej Wiadomości, na które zostali zaproszeni przez Uczniów i Wychowawców z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi, którzy we spółpracy z Fundacją POMAGAM zorganizowali fantastyczny pokaz dla dzieci. Zaczęło się od musztry, która zrobiła wrażenie na maluchach. Uczniowie przygotowali także różne gry i zabawy o tematyce wojskowej i słodki poczęstunek. Dziękujemy za tyle życzliwości, za okazane serce i zaangażowanie w tak pięknym dniu - Dniu Życzliwości i Dobrej Wiadomości!
Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Pani Aleksandrze Wisztowata z Fundacji POMAGAM.

***

Teatr w Domu na Lnianej

Uczniowie z Gimnazjum w Kurowicach cyklicznie odwiedzają nasze dzieci w Domu przy ul. Lnianej 9. Tym razem przygotowali dla swoich trochę młodszych przyjaciół wspaniałe przedstwienie pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Ogrom ich pracy został doceniony przez maluchów wielkimi brawami, zachwytami i nieznikającym z twarzy uśmiechem.

***

październik 2013

***

Podziękowania

Serdecznie pragniemy podziękować grupie przyjaciół ze Szwecji za zaangażowanie w permanentną pomoc dla naszych dzieci. Od szwedzkich Dobroczyńców otrzymaliśmy sprzęt agd i rtv, zabawki, materiały piśmiennicze i papiernicze, odzież, meble, kosmetyki oraz wiele innych prezentów, które cieszą naszych wychowanków. Dziękujemy!

***

Dzięki uprzejmości kierownictwa Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych MOPS przy ul. Rojnej w Łodzi czworo naszych wychowanków pojechało na tygodniową wycieczkę do Zakopanego wraz z pensjonariuszami DDP. Serdecznie pragniemy podziękować koordynatorce akcji Pani Joannie Stasiak za sprawne zorganizowanie wyjazdu. Nasze dzieci otrzymały coś bezcennego czyli miło spędzony czas w pięknych okolicznościach przyrody, po którym zostały niezapomniane wrażenia. Dziękujemy!

***

wrzesień 2013

***

Remont tarasu na Drużynowej

Fundacja im. Leopolda Kronenberga działająca z ramienia Citi Banku wyremontowała taras przy mieszkaniu dla niemowlaków w domu na ul. Drużynowej. Remont obejmował malowanie ścian oraz sfinansowanie i montaż osłony przeciwdeszczowej i przeciwwiatrowej z poliwęglanu komorowego. Dzięki życzliwości Fundacji naszym maluszkom nie groźny żaden wiatr czy deszcz... Autorem zdjęć dokumentujących remont tarasu jest Pan Sebastian Oleksik, któremu serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie.

***

Jesienne porządki na Lnianej

Dzięki życzliwości i ogromnemu zaangażowaniu ze strony pracowników z firmy Dell mieszkanie III na ul. Lnianej może pochwalić się nowym parapetem i odświeżonymi ścianami na bawialni i w pojedynczej sypialni. Koordynator akcji Pan Andrzej Kowalik wraz ze swoimi współpracownikami oraz ich całymi rodzinami wspólnie podjeli się także typowych prac jesiennych w naszym ogrodzie. Wszelkim pracom towarzyszyła rodzinna atmosfera, którą zawdzięczaliśmy wolontariuszom z firmy Dell i ich rodzinom. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Kowalikowi za udostępnienie zdjęć z prac remontowych.

***

Nowy adres e-mail

Uprzejmie informujemy o zmianie adresu e-mail Domu przy ul. Drużynowej. Nowy adres e-mail: druzynowa@domdlamalucha.info 

***

Pożegnanie Lata

Fundacja Pomagam zaprosiła naszych wychowanków na imorezę plenerową zatytułowaną "Pożegnanie Lata", która odbyła się w Ośrodku Campoverde w Łodzi. Dzieci miały możliwość poznania specyfiki pracy z koniem, przyjrzenia się z bliska osprzętowi jeżdzieckiemu. Niestety niesprzyjająca - już jesienna - aura sprawiła, że część imprezy odbyła się wewnatrz ośrodka. Niebawem zostaną umieszczone zdjęcia z wyjazdu.

lipiec 2013

***

Nowy stary pokój odwiedzin na Lnianej

Firma Gillette Poland S.A. wyposażyła pokój odwiedzin dla rodziców w nowe, piękne meble, dostosowane do potrzeb maluchów. Koordynator akcji z ramienia firmy Gillette Pani Marta Sażała wraz ze współpracownikami zmontowali nowe meble i wyposażenie sali oraz zorganizowali słodki poczęstunek dla dzieci. Firma Gillette przekazała także darowiznę na rzecz naszej placówki oraz w sposób szczególny uszczęśliwiła jednego z naszych wychowanków przekazując mu nowy komputer.

***

Kolonie w Łazach i Sulejowie

Dzięki staraniom naszej Dyrekcji dzieci wyjechały na dwutygodniowe kolonie. Wyjazd na kolonie był sponsorowany przez firmę Amcor, która przekazała pieniądze na ten cel. Wakacje naszych dzieci zasponsorowali także Darczyńcy, którzy wspierają Stowarzyszenie Konik na Biegunach, a mianowicie Rada Rodziców III LO w Łodzi i firmy Hammermed Sp. z o.o., Transmedia i BRE BANK Aleksandrów Łódzki. Młodsi wychowankowie miło spędzili czas w Sulejowie w pięknych okolicznościach przyrody. Starsze dzieci wyjechały nad morze do miejscowości Łazy.

więcej zdjęć

czerwiec 2013

***

Wizyta Elitarnej Grupy Kawalerii Motocyklowej

W czerwcu naszych wychowanków odwiedzili Motocykliści z Elitarnej Grupy Kawalerii Motocyklowej ELYTA, którzy spędzili czas na wspaniałej zabawie z naszymi dziećmi i obdarowali je zabawkami, książeczkami, krzesełeczkami oraz artykułami chemicznymi i kosmetykami .

***

Piknik Rodzinny Amcoru

Nasze dzieci podobnie jak w poprzednich latach zostały zaproszone na Piknik Rodzinny organizowany przez Pracowników firmy Amcor. Wspólnie z dziećmi pracowników uczestniczyły w wielu konkursach, zabawach, w zajęciach plastycznych. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil nasze dzieci otrzymały piękne drewniane skrzynie, które własnoręcznie ozdobiły.

***

Piknik Rossmann-Dzieciom w łódzkim zoo

Jak co roku firma Rossmann zorganizowała piknik pod hasłem Rossmann – Dzieciom. Wszystkie dzieci tego dnia wchodzą do zoo bezpłatnie, a dodatkowo nasi podopieczni dostali od firmy upominki.

Koncert w Atlas Arenie

Nasi podopieczni zostali zaproszeni przez Fundację Integracja JPII na koncert w Atlas Arenie, który odbył się w Dzień Dziecka. Spotkanie integracyjne swoimi występami uświetnili: Zbigniew Wodecki, Mały Chór Wielkich Serc, Zespół Pędziwiatry oraz Marina Band. Dzieci zostały obdarowane słodyczami i kosmetykami.

***

Wizyta Pani Joanny Skrzydlewskiej

W święto naszych dzieci czyli w Dzień Dziecka gościliśmy w naszym domu Panią Posłankę do Parlamentu Europejskiego Joannę Skrzydlewską. Pani Poseł obadarowała naszych wychowanków ciepłymi słowami i miłymi niespodziankami.

maj 2013

***

Wizyta w Stadninie Zbyszko w Wiączynie Dolnym

W przeddzień Dnia Matki nasi wychowankowie zostali zaproszeni przez Właścicieli Stadniny Zbyszko w Wiączynie Dolnym w woj. łódzkim na piknik. Dzieci mogły spróbować jazdy na kucach, oglądać pokazy jeździeckie, miło spędzać czas na placu zabaw na przekór nieciekawej pogody.

kwiecień 2013

***

Nasz własny warzywnik

W ramach programu "Mały ogradnik" tworzymy własny ekologiczny warzywnik. Długa zima opóźniała rozpoczęcie prac w ogrodzie, więc w oczekiwaniu na wiosnę dzieci namalowały swoje piękne ogródki. Na początek przekopaliśmy pole pod uprawę. Dzieci pomagały przy czyszczeniu poletka z kamieni, chwastów itp.. Potem została nawieziona świeża ziemia uprawna. Pierwszymi zasianaymi roślinami były pietruszka i marchewka.

luty 2013

***

Białe szaleństwo w Małym Cichym

Kilkoro z naszych wychowanków spędziło ferie zimowe w górach. Dzieci aktywnie wypoczywały. Uczyły się jeżdzić na nartach, zjeżdżały na sankach, lepiły bałwany, rzucały się śnieżkami - szaleństwom w białym puchu nie było końca...