***

Zapraszamy Państwa do wysłuchania nagrania "Jasełek 2016" zarejestrowanych w Domu przy Lnianej, a przygotowanych przez nasze maluchy w reżyserii Pani Magdy, prowadzącej "Małe Przedszkole" na terenie naszego Domu.


Wszystkim naszym Przyjaciołom, Sponsorom, Wolontariuszom dziękujemy za okazaną pomoc, wielkie serce i bezgraniczne zaangażowanie. Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2017!

***

Lato, lato...

Piknik z Amcorem

Jak co roku firma Amcor zorganizowała piknik rodzinny dla swoich Pracowników i ich rodzin, na który zostali zaproszeni nasi Podopieczni. Nasze Maluchy bawiły sie wspólnie z dziećmi Pracowników, uczestniczącymi w piknikowej imprezie. Dzieciaki zjeżdżały na wielkiej, pompowanej Ślizgalni, malowały, rysowały, zajadały się smakołykami z grilla, popcornem... Natomiast podczas aukcji były zbierane pieniądze dla Stowarzyszenia "Konik na biegunach". Dziękujemy za zaproszenie!

***

Wakacje nad morzem!

Nasze Maluchy dzięki zaangażowaniu naszej Dyrekcji, Pracowników, a przede wszystkim SPONSORÓW mogły spędzić dwa tygodnie wakacji poza murami domów i poza osiedlowymi skwerami. Dzieciaki mogły wyszaleć się na pięknej plaży w Łazach i Dąbkach, pooddychać świeżym powietrzem pełnym jodu, budować fortece z piasku, a przede wszystkim miło spędzić czas poza murami "codzienności". Dziękujemy!

***

Kibicujemy!!!

***

Dzień Dziecka - święto naszych Maluchów

Serdecznie dziekujemy wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy z okazji święta naszych Dzieci podarowali Maluchom artykuły papiernicze, higieniczne, kosmetyki, zabawki oraz zorganizowali remont sypialni i Sali Doświadczania Świata w Domu na Lnianej. Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność pragniemy podziękować naszym Darczyńcom: Departamentowi Obsługi Biznesu mBanku, firmie Rossmann, Pracownikom Biura Poselskiego Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej, Straży Miejskiej w Łodzi, Panu Posłowi Arturowi Duninowi z PO, OSP Nowe Złotno, Straży Miejskiej w Zgierzu wraz z Panem Przemysławem Staniszewskim Prezydentem Miasta Zgierza, OSP w Zgierzu, Żłobkom HAPPY BOBO i MOTYLEK, Panu Łukaszowi Bogdan z Radia Eska, Pracownikom firmy HARMAN, uczniom klasy IIIb z Gimnazjum nr 19 z Łodzi, Pani Dorocie Bratkowskiej z CKU, Fundacji Kronenberga i Pracownikom Banku Handlowego, uczniom klasy II gimnazjum oraz gronu pedagogicznemu z Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej. W imieniu naszych Dzieci dziękujemy i życzymy wszystkim naszym Przyjaciołom wielu sukcesów w realizowaniu planów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!

Serdecznie dziękujemy!

***

maj 2016

Podziękowania

Pragniemy gorąco podziękować Panu Wojciechowi Ciesielskiemu - prezesowi Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który w imieniu Klubu oraz w imieniu IFMSA-Łódź przekazał naszym Maluchom koszulki, zabawki, produkty spożywcze, artykuły papiernicze, kosmetyczne oraz pieniądze dla naszego stowarzyszenia. Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo na stronie azs.umed.lodz.pl

Serdecznie dziękujemy!

***

Podziękowania

Pragniemy gorąco podziękować Pani Annie Lewandowskiej za przekaznie 10.000 zł dla naszego Stowarzyszenia "Konik na biegunach". W marcu Pani Anna Lewandowska wraz z Akademią Karate Tradycyjnego zorganizowała imprezę sportową w Atlas Arenie, z której cały dochód przekazała dla naszych Maluchów. W tym sportowym wydarzeniu uczestniczyło blisko 2500 młodzieży szkolnej, która mogła ćwiczyć pod okiem znakomitej trenerki. Pani Anna wygłosiła także prelekcję dotyczącą zdrowego żywienia. Więcej informacji o imprezie znajdziecie Państwo na stronie hpba.pl oraz na portalach społecznościowych:

https://web.facebook.com/healthyplanbyann/?fref=ts
https://www.instagram.com/p/BElb3hetuN3/

Serdecznie dziękujemy!

***

Ogłoszenie

Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi poszukuje kandydatki na stanowisko PIELĘGNIARKI w pełnym wymiarze czasu pracy.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie cv i listu motywacyjnego na aders e-mail: druzynowa@domdlamalucha.info

***

marzec 2016

Apel do naszych Przyjaciół

W związku z koniecznością wymiany naszego starego samochodu, który służy dzieciom od 2007 roku, zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie naszych działań, zmierzających do zakupu nowego, sprawnego samochodu. W naszym domu przebywa ok. 140 dzieci. Są to dzieci wymagające wsparcia wszystkich sfer rozwoju. Z tego powodu Maluchy, przebywające w naszym domu są objęte pomocą specjalistów. Dzieciom musimy zapewnić niezbędny sprzęt do rehabilitacji, korekcji wad wrodzonych i nabytych, a także możliwość wypoczynku i rekonwalescencji. Samochód jest dla nas niezbędnym środkiem, który umożliwia nam dojazdy do szpitali, na konsultacje lekarskie, wyjazdy z dziećmi na wypoczynek letni i zimowy, na wycieczki.

Prosimy wszystkie osoby, mogące pomóc w zebraniu pieniędzy na zakup nowego, bezpiecznego samochodu o wpłaty na konto naszego Stowarzyszenia „Konik na Biegunach”.

***

Podziękowania

Pragniemy gorąco podziękować Firmie "Tatrzańskie Turnie" zarządzjącej apartamentami w Zakopanem za propozycję bezpłatnego udostępnienia apartamentów naszym Wychowankom - Dyrekcja, Pracownicy i Maluchy z Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

***

Podziękowania

Gorące podziękowania dla wszystkich Przyjaciół naszego domu, dzięki którym dzieci mogły spędzić radosne, snieżne ferie w Małym Cichym.

Tematem przewodnim pobytu w górach była jazda na nartach. Było to ukochane, najważniejsze zajęcie naszych dzieci. Ledwo wystarczyło nam czasu na ognisko, kulig, wycieczkę do Zakopanego, bitwy na śnieżki.

Serdeczne podziękowania dla naszych ulubionych Gospodarzy w Małym Cichym ­ Pani Danusi i Panu Januszowi Kułach za wspaniałe, domowe warunki, pyszne obiady i możliwość szaleństw narciarskich na Ich doskonałym stoku.

***

luty 2016

Buziaki i przytulaki od Maluchów...

Dużo miłości, serdeczności, uśmiechu i ciepła nie tylko w Walentynki życzą Państwu Maluchy i Pracownicy DDMD!!!

***

styczeń 2016

1% może wiele...

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku Fundacji Pomagam, która działa na rzecz Dzieci Chorych i Dzieci z Domów Dziecka. Zapraszamy na stronę fundacji, na której jest szczegółowy opis jak można pomóc naszym Maluchom fundacjapomagam.org