Aktualności

***

Dziękujemy za prezenty !!!

W imieniu naszych maluchów serdecznie dziękujemy za wszelkie przekazane prezenty. Dzieci zaopatrzone są w piękne ubranka, wspaniałe zabawki, a także masę artykułów higienicznych. Dzięki Wam mamy dużo matriałów do prac plastycznych, a wśród darów znalazły się także ulubione przez naszych maluchów- słodycze. Serdecznie Wami dziękujemy !!!


***

grudzień 2017


***

Dziękujemy za głosy !!!

W imieniu naszych maluchów serdecznie dziękujemy za Państwa głosy oddane w Budżecie Obywatelskim na projekt termomodernizacji naszego Domu przy ul. Drużynowej. Projekt zdobył 2737 głosów i wygrał w zadaniach ponadosiedlowych budżetu. Dziękujemy !!!

***

Kochani głosujcie!!!

W imieniu naszych maluchów zachęcamy Państwa do głosowania w Budżecie Obywatelskim na projekt termomodernizacji naszych Domów przy ul. Drużynowej i Lnianej. Głosy można oddawać do 8 października poprzez zaznaczenie zadań o numerach L0071 i L0072 na stronie: budzetobywatelski.uml.lodz.pl/zadania-ponadosiedlowe.html
Każdy głos się liczy i za każdy serdecznie dziękujemy!

***

Bezpieczne lato...

W imieniu naszych maluchów chcemy serdecznie podziekować firmie kosmetycznej DAX Cosmetics, za zaproszenie naszych dzieci do uczestnictwa w projekcie "DAX SUN Opalam się bezpiecznie". Dzięki tej akcji nasze dzieci mogły zapoznać się z zagrożeniami, jakie niesie prominiowanie słoneczne oraz jak skutecznie chronic skórę. Maluchy otrzymały kosmetyki chroniące ich wrażliwe ciało przed nadmiernym promieniowaniem, a także brały udział w konkursie plastycznym. Dzieciaki rysowały, malowały prace związane z temtyką letnio-wakacyjną i jeden z rysunków naszej podopiecznej został umieszczony na opakowaniu mleczka ochronnego dla dzieci i niemowląt.


Serdecznie dziękujemy firmie DAX Cosmetics za przekazane kosmetyki, za zorganizowanie konsultacji dermatologicznych, za wsparcie finansowe naszego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku w Kryzysie "Konik na biegunach", działającego na rzecz naszych wychowanków. Akcja trafiła do naszego Domu także dzięki firmie Rossmann, która współpracowała podczas wspierania naszej placówki z firmą DAX Cosmetics.

***

Z okazji Dnia Dziecka Zespół Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Revital w Łodzi przekazał naszym maluchom pampersy, artykuły kosmetyczne, zabawki i słodkie "małe co nieco". Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych wychowanków!

***

W maju kilkoro naszych maluchów spędziło miło czas w Zakopanem. Wycieczka odbyła się dzięki Pani Jolancie Sokołowskiej, która zorganizowała pobyt naszym dzieciom w Zakopanem, udostępniając bezpłatnie pokoje w swoim kompleksie wypoczynkowym JLS Apartamenty Zakopane. W wypoczynek naszych dzieci były zaangazowane także Panie Kasia Kubiak i Kasia Arnold - Kulik, które organizowały wycieczki i pyszne posiłki dla naszych podopiecznych. Notomiast dzięki Panu Wiesławowi Perlikowskiemu dzieci mogły się bezpiecznie przemieszczać, kiedy tylko zachodziła taka potrzeba. W imieniu zadowolonych maluchów serdecznie dziękujemy trzem przemiłym Paniom oraz Panu za zorganizowanie niezapomninych wrażeń w Zakopanem.


***

Serdecznie dziękujemy wspaniałym, młodym ludziom o wielkim sercu, wrażliwości i ogromnym zaangażowaniu, którzy wyremontowali pomieszczenia w naszym domu. Remont obejmował pomalowanie bawialni i sypialni, przełożenie, cyklinowanie i lakierowanie parkietów, odświeżenie mebli. W pięknych, czystych i pomalowanych pomieszczeniach pojawiły się nowe meble: wersalka, fotele i stolik, nowe oświetlenie, dywany, firanki i ozdoby na ścianach, narzuty i poduszki, które uczyniły pomieszczenia przytulnymi i przyjaznymi dla naszych maluchów. Wszystkie dzieci otrzymały również zabawki.

Zgrany i pełen entuzjazmu zespół przyjaciół wykonał te prace w rekordowym czasie 16 dni, co dla naszych milusińskich było bardzo ważne, gdyż w tym okresie musiały spać w innym mieszkaniu i nie w swoich łóżeczkach. Po zakończonym remoncie nasi wspaniali wolontariusze posprzątali, wstawili sprzęt i meble na miejsce i pozostawili mieszkanie gotowe na przyjście małych mieszkańców. Grupa amatorów okazała się fachowcami w każdej dziedzinie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko co dla nas zrobili, za fachowość, dokładność, estetykę, za zaangażowanie, zapał, za poświęcony wolny czas, wielkie serce i wrażliwość na potrzeby naszych dzieci.

Bardzo dziękujemy Pani Martynie, Pani Ani i jej mężowi, młodemu tacie Przemkowi i jego wyrozumiałej żonie, Panom: Michałowi, Bartkowi, Robertowi, Sebastianowi, Łukaszowi, Paniom Dorocie, Elizie i Marcelinie oraz wszystkim, którzy pozostali anonimowi a bez, których to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.

***

Zaczynamy Nowy Rok pełni wiary i nadziei, że nasze Maluchy dzięki takim osobom jak nasi Przyjaciele, Sponsorzy, Wolontariusze i oczywiście Pracownicy mogą poczuć się ważne i kochane. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w spełnianie dziecięcych marzeń, wszystkim wysłannikom Świętego Mikołaja. W czasie tych pięknych Świąt Bożego Narodzenia nasze Maluchy zostały obdarowane tonami prezentów, milionami uścisków, buziaków i tak cennym dla wszystkich czasem. Mamy nadzieję, że nie tylko w czasie świąt będą mogły cieszyć się zainteresowaniem i wspólnie spędzonym czasem ze strony naszych gości. Chcielibyśmy bardzo podziękować Państwu za okazaną pomoc, serce, prezenty pod choinką, za dobre słowa. Przde wszystkim dziękujemy instytucjom, firmom i osobom, które stale nas wspierają materialnie i duchowo, na których możemy polegać cały rok. Wszystkich sponsorów staramy się umieścić na naszej stronie w ważnej zakładce "Wspierają nas" i to im serdecznie dziękujemy za pomoc, którą obdarowują nasze Maluchy. Dziękujemy również wszystkim tym osobom, które pierwszy raz zetknęły się ze specyfiką naszych problemów i postanowiły pomóc. Pamiętajmy "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. "J.Korczak.